يكشنبه 3 تير 1397   13:24:41

خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب های «از خودم سوال می کنم»، «بازی های شاد و تأثیرگذار»، «برگ اضافی» و «سلام روباه قرمز» به عنوان منابع طرح کتاب خوان تیرماه ۱۳۹۷ معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از روند ثبت و آماده سازی منابع و تجهیزات کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد برای افتتاح و بهره برداری از این کتابخانه بازدید کردند.
در راستای برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت‌گرفت؛
نشست برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و کتابداران مانه و سملقانی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
از سوی روابط عمومی نهاد اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در هفته چهارم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در راستای معرفی هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
همزمان با آغاز هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
درراستای معرفی منابع هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
درراستای معرفی منابع هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی،نشست جمع خوانی کتاب «مهمان خراسان» خوانی با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان در کتابخانه شهید ارغیانی برگزار شد.
همزمان با برگزاری هشتمین دوره؛
همزمان با برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، سامانه اینترنتی مستقل این جشنواره به منظور ایجاد امکان ثبت نام و اطلاع‌رسانی اخبار و رویدادهای این جشنواره، به بهره‌برداری رسید.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت مادربزرگ گرامی کارشناس عمران اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛
ارتش جمهوری اسلامی ایران خواستار همکاری با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی شد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی:
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و فرماندار شهرستان بجنورد در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ضمن دعوت مردم استان به شرکت در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، مطالعه زندگی ائمه معصومین (ع) را بهترین الگو برای انسان‌ها عنوان کرد و مطالعه کتاب‌های در ارتباط با آنها را مطالعه‌ای مفید و سودمند دانست.
پیام جودیت سیس برای آغاز دوره «مدیریت کتابخانه های تک‌کتابدار»؛
جودیت سیس با ارسال پیامی به مناسبت آغاز دوره «مدیریت کتابخانه‌های تک‌کتابدار» در ایران، گفت: ممکن است برخی این پدیده را منفی تلقی کنند، اما به نظر من این فرصتی برای آن دسته از ماست که از تنهایی کار کردن لذت می‌برند.
در قالب تفاهمنامه‌ای صورت گرفت؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بر اساس رسالت خود مبنی بر اعتلای سطح فرهنگ عمومی به منظور جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی، تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.
کتابخانه عمومی ثامن الحجج(ع) بهکده رضوی شهرستان مانه و سملقان در ماه مبارک رمضان، برنامه‌های متعدد فرهنگی را برای اعضای کودک و نوجوان کتابخانه برگزارکرد.
نگاهی به دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس؛
شاید فرصتی باشد برای نگاه شاعرانه تر و لطیف تر به دفاع مقدس، وقتی که دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت کتاب هایی برگزار می شود که نقش زنان را در دفاع مقدس روایت کرده اند.
مسئول دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد؛
مسئول دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تشریح روند برگزاری این دوره از جشنواره گفت: راه‌اندازی پایگاه اینترنتی مستقل جشنواره کتابخوانی رضوی، اتفاق قابل توجهی است که مسیر مستقلی را برای علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره ایجاد کرده است.
در راستای معرفی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به اعضای کودک صورت‌گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت : کتاب مژده گل (داستانهایی از زندگی امام رضا(ع)) همزمان با شروع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی الزهرا (س) توسط دو تن از دانشجویان برای کودکان قصه گویی شد.
همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15خرداد؛
مسئول کتابخانه عمومی شهدای طبر از برپایی نمایشگاه کتاب ، تهیه روزنامه دیواری و نشست جمع خوانی کتاب به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی وقیام 15 خرداد در محل کتابخانه خبرداد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست دستگاه‌های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز:
نشست دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان البرز برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای توسعه و ترویج کتابخوانی مبلغ یکصد میلیون ریال را به دو روستای اسفیدان و بزنج خراسان شمالی بابت انتخاب در بین ده روستای برتر کشور در چهارمین دوره جشنواره روستاها وعشایر دوستدار کتاب اهدا کرد.
از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی ؛
برندگان مسابقه کتابخوانی «فتح خرمشهر» که به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی برگزارشد، معرفی شدند.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته دوم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در نمایشگاه ضیافت رمضان استان، ترویج مطالعه و کتابخوانی با موضوع اشاعه فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمة معصوم(ع)بویژه در بین کودکان و نوجوانان را باقیات صالحات جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کردند.
به مناسبت ولادت امام حسن (ع):
به مناسبت ولادت امام حسن(ع)،جشن شکرگزاری قرآن کریم توسط دانش آموزان سوم ابتدایی در محل کتابخانه عمومی رسالت روستای زوارم برگزارشد.
در راستای اطلاع رسانی هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای زرد از برگزاری دو نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و جمع خوانی کتاب های «مسافر هشتم» و «کاش تو را می دیدم» از کتب منتخب جشنواره رضوی با حضور اعضای نوجوان کتابخانه خبر داد.
همزمان با سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر؛
مسئول کتابخانه عمومی اندیشه روستای سست از برگزاری برنامه های فرهنگی متنوعی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر در کتابخانه عمومی اندیشه خبر داد.
به مناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر؛
کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه با برگزاری نشست جمع خوانی دو کتاب شهر آزاد و تا رادیو خبر داد میزبان جمعی از اعضا کودک و نوجوان این کتابخانه شد .
همزمان با سالروز فتح خرمشهر برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شوقان از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی همزمان با سالروز فتح خرمشهر با استقبال بی نظیر اعضای این کتابخانه خبر داد.
بخشی از برنامه‌های هفته نخست خردادماه در کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته نخست خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کتاب میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است و کتابخانه‌های عمومی نقشی شایسته در پرورش فرهنگ کتابخوانی دارند.
به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر:
به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر نشست جمع خوانی کتاب و نمایشگاه عکس و کتاب در کتابخانه عمومی برادران شهید صالحی پش قلعه برگزار شد.
در نیمه دوم اردیبهشت 97 ؛
مسئول کتابخانه عمومی برادران قربانی سه گنبد از برگزاری نشست کتاب‌خوان مدرسه ای در مدرسه شهید نوروزیان و نشست قصه گویی خبرداد.
همزمان با فرارسیدن حماسه سوم خرداد؛
نمایشگاه کتاب حماسه سوم خرداد و نشست جمع خوانی کتاب ترکش های ولگرد به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر در کتابخانه امام زمان (عج) اسفراین برگزارشد.
همزمان با فرا رسیدن سوم خرداد:
همزمان با فرا رسیدن سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر ،کتابخانه عمومی رسالت زوارم شهرستان شیروان اقدام به برپایی نمایشگاه عکس و کتاب فتح خرمشهر کرد.
با حضور اعضای کودک کتابخانه برگزارشد؛
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی اشخانه گفت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ،نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای، با حضور اعضای کودک کتابخانه برگزارشد.
همزمان با فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر برگزار می شود؛
همزمان با فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر، مسابقه کتابخوانی خرمشهر« از اشغال تا آزادی» ویژه دستگاه‌های اجرایی استان توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی برگزار می شود.
مسئول کتابخانه عمومی امام حسین(ع) خبرداد؛
مسئول کتابخانه عمومی امام حسین(ع) قره مصلی شهرستان مانه و سملقان گفت:یرنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه برگزارشد.
به همت کتابدار کتابخانه سیار آوای فرهنگ برگزارشد؛
مسئول کتابخانه سیار آوای فرهنگ از برگزاری 2 نشست کتاب‌خوان با حضور اعضای دختر نوجوان روستاهای علی آباد و مهنان بجنورد خبرداد.
با حضور اعضای فعال و فرهنگی؛
مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) شیروان گفت: دومین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای این کتابخانه با حضور اعضای فعال و فرهنگی برگزارشد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تأکید کرد؛
علیرضا مختارپور در دیدار با مدرسان طرح «مدرسه جهادی خواندن»، گفت: خوشبختانه امروز دست جبهه فرهنگی مومن به انقلاب خالی نیست و ناشران و موسسات بسیاری می‌توانند زمینه ارائه و انتشار آثار فعالان جبهه انقلاب را فرآهم کنند.
با معرفی ۴ عنوان اثر؛
کتاب‌های «نشان سرخ دلیری»، «باغ خرمالو»، «یک سیب شیرین» و «صد و ده داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی(ع)» در قالب طرح کتاب‌خوان خرداد ماه ۱۳۹۷ برای علاقه‌مندان به کتابخوانی معرفی شد.
با تدریس عضو فعال و نمونه کتابخانه؛
مسئول کتابخانه عمومی الزهرا(س) بجنورد گفت:کلاس داستان نویسی و مهارت‌های نوشتن برای علاقمندان در در محل این کتابخانه برگزار شد.
با حضور دانش آموزان مدرسه شهید ملکی درق برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی شهید چمران درق از برگزاری کارگاه آموزشی «لذت خواندن» با حضور دانش آموزان مدرسه شهید ملکی این شهر خبرداد.
اعلام بخشی از برنامه‌های هفته پایانی اردیبهشت‌ماه کتابخانه‌های عمومی کشور؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد
استاندار خراسان شمالی در بازدید از کتابخانه مرکزی بجنورد؛
استاندار خراسان شمالی در بازدید از کتابخانه مرکزی بجنورد ضمن اشاره به اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی، گفت: کتابخانه‌های عمومی پایگاه خواست متنوع جامعه هستند و بعنوان سرمایه‌های فرهنگی در عرصه و فضای عمومی جامعه ایفای نقش می کنند.
در راستای تشریح برنامه‌های هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ؛
دومین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در راستای تشریح برنامه‌های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و اجرای دستورالعمل های فرهنگی نهاد همزمان با فرارسیدن ایام معنوی ماه مبارک رمضان برگزارشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین جواد محمدزمانی خبر داد؛
دبیر دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره تا ۲۰ خرداد ماه خبر داد و گفت: این تمدید به درخواست جمع بسیاری از شعرای محترم کشور به منظور خلق آثار بهتر به لحاظ کمی و کیفی درنظر گرفته شد.
مسئول کتابخانه عمومی شهید چمران درق از برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی همزمان با اعیاد شعبانیه در محل این کتابخانه خبرداد.
همزمان با آغاز هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
نشست کتاب‌خوان مدرسه ای، نشست قصه گویی کتب جشنواره رضوی و نشست معرفی کتاب داستان های شاهنامه در آموزشگاه دخترانه ام البنین شهر ایور برگزار شد.
فرماندار شهرستان رازو جرگلان:
فرماندار شهرستان رازو جرگلان دردیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی ضمن درخواست ایجاد فضای کتابخانه‌ای در این شهرستان مرزی، توسعه سرانه های شهری از جمله احداث فضاها و امکانات فرهنگی همچون کتابخانه را موجب ارتقا و توانمند سازی منطقه دانست.
یادداشت علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد درباره بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب؛
لزوم تلاش برای حفظ و صیانت از اصول و معارف دینی و انقلابی و اخلاقی در انتشار کتاب، حل مشکلات عرصۀ نشر از نظر کاغذ، چاپ و کیفیت انتشار و حمایت از جریان مؤمن و انقلابی در عرصۀ کتاب از جمله مطالبات رهبر معظم انقلاب از مسئولان و مدیران فرهنگی کشور است.
بيشتر
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب های «از خودم سوال می کنم»، «بازی های شاد و تأثیرگذار»، «برگ اضافی» و «سلام روباه قرمز» به عنوان منابع طرح کتاب خوان تیرماه ۱۳۹۷ معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از روند ثبت و آماده سازی منابع و تجهیزات کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد برای افتتاح و بهره برداری از این کتابخانه بازدید کردند.
در راستای برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت‌گرفت؛
نشست برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و کتابداران مانه و سملقانی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
در راستای معرفی هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
همزمان با آغاز هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
درراستای معرفی منابع هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
درراستای معرفی منابع هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی،نشست جمع خوانی کتاب «مهمان خراسان» خوانی با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان در کتابخانه شهید ارغیانی برگزار شد.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛
ارتش جمهوری اسلامی ایران خواستار همکاری با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی شد.
کتابخانه عمومی ثامن الحجج(ع) بهکده رضوی شهرستان مانه و سملقان در ماه مبارک رمضان، برنامه‌های متعدد فرهنگی را برای اعضای کودک و نوجوان کتابخانه برگزارکرد.
در راستای معرفی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به اعضای کودک صورت‌گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت : کتاب مژده گل (داستانهایی از زندگی امام رضا(ع)) همزمان با شروع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی الزهرا (س) توسط دو تن از دانشجویان برای کودکان قصه گویی شد.
همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15خرداد؛
مسئول کتابخانه عمومی شهدای طبر از برپایی نمایشگاه کتاب ، تهیه روزنامه دیواری و نشست جمع خوانی کتاب به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی وقیام 15 خرداد در محل کتابخانه خبرداد.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته دوم خردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در نمایشگاه ضیافت رمضان استان، ترویج مطالعه و کتابخوانی با موضوع اشاعه فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمة معصوم(ع)بویژه در بین کودکان و نوجوانان را باقیات صالحات جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کردند.
به مناسبت ولادت امام حسن (ع):
به مناسبت ولادت امام حسن(ع)،جشن شکرگزاری قرآن کریم توسط دانش آموزان سوم ابتدایی در محل کتابخانه عمومی رسالت روستای زوارم برگزارشد.
در راستای اطلاع رسانی هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای زرد از برگزاری دو نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و جمع خوانی کتاب های «مسافر هشتم» و «کاش تو را می دیدم» از کتب منتخب جشنواره رضوی با حضور اعضای نوجوان کتابخانه خبر داد.
همزمان با سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر؛
مسئول کتابخانه عمومی اندیشه روستای سست از برگزاری برنامه های فرهنگی متنوعی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر در کتابخانه عمومی اندیشه خبر داد.
به مناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر؛
کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه با برگزاری نشست جمع خوانی دو کتاب شهر آزاد و تا رادیو خبر داد میزبان جمعی از اعضا کودک و نوجوان این کتابخانه شد .
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 


ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کل
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 911328
تعداد بازديد از سايت: 197721678
تعداد بازديد زيرپورتال: 1278838
اين زيرپورتال امروز: 438
در امروز: 41381
اين صفحه امروز: 425
وب سایت هاتمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما