شنبه 27 آبان 1396   20:41:07

خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
هزمان با 25 آبان ششمین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی از برگزاری آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگی کتابخوانی در خراسان شمالی خبرداد.
شاعر، ناشر و نویسنده خراسان شمالی:
همزمان با 24 آبان؛ روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار؛ شاعر، ناشر و نویسنده خراسان شمالی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی و دیدار با مدیرکل استان با سرودن شعری در کنار جامعه کتابداران، با زلزله زدگان کرمانشاهی ابراز همدردی کرد.
همزمان با آغاز هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار؛
رئیس و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه به مناسبت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار با علی محمدزاده فرماندار این شهرستان دیدار کردند.
همزمان با گرامیداشت هفته کتاب،کتابخوانی، کتابدار صورت‌پذیرفت؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار مسئولین شهرستان رازو جرگلان با کتابداران این شهرستان دیدار و از کتابخانه عمومی شیخ عبدالله رازی بازدید کردند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم خبرداد؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم از برنامه‌های اجرا شده تا سومین روز از هفته کتاب توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.
مسئول کتابخانه عمومی فروغ اسفراین از برگزاری برنامه‌های فرهنگی توسط کتابداران کتابخانه عمومی فروغ در هفته کتاب،کتابخوانی، کتابدارخبر داد.
24 آبان روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار؛
همزمان با 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار؛ کتابخانه‌‍ های عمومی سراسر استان خراسان شمالی عضو رایگان می پذیرند.
نماینده ولی فقیه در دیدار با کتابداران خراسان شمالی
همزمان در سومین روز از ایام گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی، کتابدار؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی به همراه جمعی از کارکنان ستادی و کتابداران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر بجنورد دیدار کردند.
تجدید میثاق کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌ها با آرمان‌های امام(ره)
کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همزمان با آغاز هفته کتاب با حضور در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند.
برنامه‌های هفته چهارم آبان‌ماه ۱۳۹۶ اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
همزمان با دومین روز از گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی الزهرا(س) بجنورد از برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و بازدید 50 نفر از نونهالان مهد کودک گلها از کتابخانه همزمان با دومین روز از گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبرداد.
بمناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ؛
به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار نمایشگاهی از کتاب‌های منتخب کتاب‌خوان ماه سال 96 در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان اسفراین برپا شد.
در دومین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت‌پذیرفت؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد گفت: در دومین روز از بیست و پنجمین دوره گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار بخشهای مختلف کتابخانه عمومی مرکزی شهر توسط اعضای انجمن مورد بازدید قرار گرفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان‌شمالی گفت: فقط 4.5درصد مردم استان در کتابخانه‌های عمومی عضویت دارند.
هم‌زمان با بیست و پنجمین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
هم‌زمان با بیست و پنجمین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار پوستری با عنوان «آینده روشن، با خانواده کتابخوان» به استقبال ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار می‌رود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در خراسان شمالی:
محمدرضا موالی‌زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نخستین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در بازدید از کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد با تأکید بر نهادینه‌سازی مطالعه و کتاب‌خوانی در بین مردم گفت: برای دستیابی به جامعه توسعه‌یافته باید فرهنگ کتاب‌خوانی را ترویج داد.
در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک عنوان شد:
مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با اشاره به اینکه 39 هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی استان عضو کتابخانه های عمومی استان هستند، گفت: این تعداد اعضای کتابخانه های استان 4.5 درصد از کل جمعیت استان را تشکیل می دهند.
محمد اله یاری برنامه های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در هفته کتاب را تشریح کرد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد، با تشریح برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در هفته کتاب، از برگزاری بیش از ۹ هزار برنامه طی این ایام در ۳۱ استان کشور خبر داد.
در آستانه فرارسیدن هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار صورت‌گرفت؛
فرماندار، معاون فرماندار،بخشدار مرکزی و تعدادی از روسای ادارات شهرستان اسفراین با حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.
با محوریت برنامه‌های هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار؛
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی فاروج با محوریت ساماندهی کتابخانه روستای خرق و بهره برداری از این کتابخانه در بیست و پنجمین دوره گرامیداشت کتاب،کتابخوانی و کتابدار برگزارشد.
عناوین روزهای بیست و پنجمین دوره گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» اعلام شد؛
با نامگذاری روزهای بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان‌ماه به عنوان روز گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» اعلام شد.
در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد مطرح شد:
همزمان با روز فرهنگ عمومی، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد برگزارشد.
به همت کتابخانه پیامبر اعظم (ص) صورت‌می گیرد؛
با توجه به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ مطالعه ازدوران کودکی، 8 گروه مطالعاتی با عنوان «دوستان کتاب» درمدارس ابتدایی شهرستان گرمه به همت کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) گرمه تشکیل شده است.
نویسنده سبزواری با مراجعه به کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد، 8 جلد از کتابهای به رشته تحریر امده خود را به این کتابخانه اهدا کرد.
برنامه‌های هفته سوم آبان‌ماه ۱۳۹۶ اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
مسئول کتابخانه عمومی آیت االله موسوی بجنوردی از برگزاری نخستین نشست «کتاب‌خوان مدرسه‌ای» این کتابخانه در دبیرستان دخترانه معراج اندیشه خبرداد.
یه همت کتابدار کتابخانه عمومی امام حسین (ع)روستای قره مصلی و با حضور اعضای فعال کتابخانه همزمان بافرارسیدن 13 آبان و روز دانش آموز برنامه های فرهنگی متعددی ازجمله: جلسه جمع‌خوانی، برپایی نمایشگاه کتاب و دومین نشست کتاب‌خوان مدارس برگزار شد.
بمناسبت فرارسیدن روز دانش آموز صورت‌پذیرفت؛
همزمان با فرارسیدن روز دانش آموز، دانش آموزان دبستان حضرت رقیه(س) از کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه بازدید کردند.
به همت کتابدار کتابخانه عمومی فرهنگ؛
مسئول کتابخانه عمومی فرهنگ حصار اعلام کرد: نخستین نشست کتاب‌خوان مدرسه ای شهر حصار گرمخان در محل مدرسه ابتدایی ایمان برگزار شد.
به همت معلم بازنشسته روستای زوارم صورت‌گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی رسالت زوارم از اهدای بیش از 200 نسخه کتاب توسط کتابخانه خیرساز قوچانیهای مقیم مشهد به این کتابخانه اهداشد.
استاندار خراسان شمالی:
استاندار خراسان شمالی از اعلام آمادگی به‌منظور اجرای طرح «هر روستا یک کتابخانه» به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در روستاهای استان خبر داد.
در دهمین دوره نمایشگاه کتاب خراسان شمالی رقم خورد؛
دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی در حالی خاتمه یافت که با جذابیت‌هایی که به همراه داشت سبب جذب مخاطب و آشتی بیش‌ازپیش مردم با یار مهربان شد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس تصریح کرد؛
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس گفت: برگزاری این کنگره ازچند جهت قابل تقدیر است که مهم ترین آن مشارکت جوان هایی است که انقلاب، امام خمینی(ره) و دفاع مقدس را ندیده اند.
رییس فرهنگستان فرهنگ و ادب و فارسی:
غلامعلی حداد عادل در اختتامیه نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس گفت: ادبیات دفاع مقدس امروز به مرحله ای رسیده است که شاعران درباره یک کتاب از صدها کتاب مهمی که با موضوع آن نوشته شده، شعر می‌گویند و برای آن جشنواره برپا می‌شود.
مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای زرد اعلام کرد:کلاس آموزش کاردستی با استفاده از مجموعه کتاب های « بازی با دایره های کاغذی» اثر امیرحسین یزدانیان پور در کتابخانه زرد برگزار شد.
با همکاری مدرسه استقلال ایور؛
نخستین نسشت کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه عمومی سلمان فارسی ایور گرمه در آموزشگاه دخترانه استقلال این شهر و در جمع دانش آموزان پایه ششم برگزار شد.
مسئول کتابخانه عمومی شهید چمران درق از برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی ویژه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه خبرداد.
به مناسبت هفته تربیت بدنی مسابقه نقاشی با موضوع ورزش و تندرستی در کتابخانه عمومی امام زمان (عج) روستای ایرج اسفراین برگزار شد.
مسئول کتابخانه عمومی برادران شهید صالحی خبرداد؛
چهارمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای در کتابخانه عمومی برادران شهید صالحی پیش قلعه برگزار شد.
نخستین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه عمومی امام علی (ع) شیروان با مشارکت دبستان دخترانه هیات امناء ضحی قرآنی 2 و با حضور دانش آموزان علاقمند مقطع چهارم ابتدایی این مدرسه برگزار شد.
برنامه‌های هفته دوم آبان‌ماه ۱۳۹۶ اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته دوم آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
پس از داوری نزدیک به ۶۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه؛
مراسم پایانی نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با تقدیر از برگزیدگان خود در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار می‌شود.
نشست «کتاب‌خوان شعر» در ایستگاه یازدهم برگزارشد؛
نخستین نشست «کتاب‌خوان شعر» در خراسان شمالی، به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی و با همکاری موسسه فرهنگی شهرستان ادب معاصر با حضور شاعران و هنرمندان استان برگزارشد.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه عنوان‌شد؛
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،فرماندار شهرستان، امام جمعه گرمه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری گرمه برگزارشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی:
معاون جدید سیاسی، امنیتی، و اجتماعی استاندار خراسان شمالی دردیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تمجید از برنامه‌های کتابخانه‌ای، در خصوص حمایت از توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی استان قول مساعد داد.
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه؛
چهار کتاب «روز خدا» نوشته سید محمد هاشم پوریزدان‌پرست، «خُلق عظیم پیامبر اعظم» نوشته علی احمدی‌خواه، «پیامبر و قصه‌هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری و «اشکانه» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی در قالب طرح کتاب‌خوان آبان‌ماه ۱۳۹۶ معرفی شد.
از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد منتشر شد؛
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد با هدف تولید و راه‌اندازی سیستم کتابخانه دیجیتال، با انتشار فراخوانی از دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت پروپوزال‌های مرتبط،‌ دعوت کرد.
همزمان با هفته تربیت بدنی صورت‌پذیرفت؛
همزمان با هفته تربیت بدنی از ۲۶ مهرلغایت ۲ آبان‌ماه، کتابخانه عمومی رسالت برنامه‌های متنوعی برای اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه برگزارکرد.
مسئول کتابخانه موسوی بجنوردی خبرداد؛
چهار تن از اعضای فعال کتابخانه عمومی موسوی بجنوردی در ششمین جشنواره داستان کوتاه خراسان شمالی(بلقیس) در بخش آزاد استانی و بخش نوقلم موفق به کسب مقام و برگزیده شدند.
دانش آموزان مقطع چهارم ابتدایی مدرسه شهید داوری پیش قلعه از کتابخانه عمومی برادران شهید صالحی بازدید کردند.
بيشتر
هزمان با 25 آبان ششمین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی از برگزاری آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگی کتابخوانی در خراسان شمالی خبرداد.
همزمان با آغاز هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار؛
رئیس و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه به مناسبت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار با علی محمدزاده فرماندار این شهرستان دیدار کردند.
همزمان با گرامیداشت هفته کتاب،کتابخوانی، کتابدار صورت‌پذیرفت؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار مسئولین شهرستان رازو جرگلان با کتابداران این شهرستان دیدار و از کتابخانه عمومی شیخ عبدالله رازی بازدید کردند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم خبرداد؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم از برنامه‌های اجرا شده تا سومین روز از هفته کتاب توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.
مسئول کتابخانه عمومی فروغ اسفراین از برگزاری برنامه‌های فرهنگی توسط کتابداران کتابخانه عمومی فروغ در هفته کتاب،کتابخوانی، کتابدارخبر داد.
همزمان با دومین روز از گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی الزهرا(س) بجنورد از برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و بازدید 50 نفر از نونهالان مهد کودک گلها از کتابخانه همزمان با دومین روز از گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبرداد.
بمناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ؛
به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار نمایشگاهی از کتاب‌های منتخب کتاب‌خوان ماه سال 96 در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان اسفراین برپا شد.
در دومین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت‌پذیرفت؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد گفت: در دومین روز از بیست و پنجمین دوره گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار بخشهای مختلف کتابخانه عمومی مرکزی شهر توسط اعضای انجمن مورد بازدید قرار گرفت.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در خراسان شمالی:
محمدرضا موالی‌زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نخستین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در بازدید از کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد با تأکید بر نهادینه‌سازی مطالعه و کتاب‌خوانی در بین مردم گفت: برای دستیابی به جامعه توسعه‌یافته باید فرهنگ کتاب‌خوانی را ترویج داد.
در آستانه فرارسیدن هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار صورت‌گرفت؛
فرماندار، معاون فرماندار،بخشدار مرکزی و تعدادی از روسای ادارات شهرستان اسفراین با حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.
با محوریت برنامه‌های هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار؛
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی فاروج با محوریت ساماندهی کتابخانه روستای خرق و بهره برداری از این کتابخانه در بیست و پنجمین دوره گرامیداشت کتاب،کتابخوانی و کتابدار برگزارشد.
عناوین روزهای بیست و پنجمین دوره گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» اعلام شد؛
با نامگذاری روزهای بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان‌ماه به عنوان روز گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» اعلام شد.
در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد مطرح شد:
همزمان با روز فرهنگ عمومی، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد برگزارشد.
به همت کتابخانه پیامبر اعظم (ص) صورت‌می گیرد؛
با توجه به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ مطالعه ازدوران کودکی، 8 گروه مطالعاتی با عنوان «دوستان کتاب» درمدارس ابتدایی شهرستان گرمه به همت کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) گرمه تشکیل شده است.
مسئول کتابخانه عمومی آیت االله موسوی بجنوردی از برگزاری نخستین نشست «کتاب‌خوان مدرسه‌ای» این کتابخانه در دبیرستان دخترانه معراج اندیشه خبرداد.
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 
ارتباط با مدیر کل
کتاب در آینه رسانه ها
 • ایسنا:
  4.5 درصد مردم خراسان‌شمالی در کتابخانه‌ها عضویت دارند
 • عصر اترک:
  عضویت ۴/۵ درصد از جمعیت خراسان شمالی در کتابخانه های استان/قول تحویل ۸ کتابخانه جدید استان تا پایان امسال
 • قدس آنلاین:
  شهرداری ها مکلف به پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها هستند
 • ایسنا:
  راه اندازی کتابخانه ها در مناطق روستایی خراسان‌شمالی گسترش یابد
 • لینک سامانه های اداره کل
  بازديدها
  تعداد بازديد اين صفحه: 713741
  تعداد بازديد از سايت: 172809893
  تعداد بازديد زيرپورتال: 1071459
  اين زيرپورتال امروز: 647
  در امروز: 91081
  اين صفحه امروز: 606
  وب سایت ها


  تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

  مجری سایت : شرکت سیگما