پنجشنبه 29 شهريور 1397   19:03:34


خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
مسئول کتابخانه پیامبر اعظم(ص) گرمه از برگزاری طرح باشگاه صدتایی با انجام یک اردوی فرهنگی و تفریحی با حضور اعضای فعال این کتابخانه خبرداد.
همزمان با دهه اول محرم؛
همزمان با ایام سوگواری ماه محرم برنامه‌های فرهنگی ازجمله نشست کتاب‌خوان،نمایشگاه کتاب باعنواین عاشورایی و نشست جمع خوانی کتاب امام حسین(ع)درکتابخانه عمومی امام حسین(ع) روستای قره مصلی برگزارشد.
با انجام بازی‌های متعدد فکری؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنوردا گفت: دوشنبه‌های کودکانه در کتابخانه مرکزی بجنورد با استقبال بی نظیر اعضای کودک این کتابخانه رو به رو شد.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم شهریورماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی ؛
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مریم خواجه بعنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه معارفه شد.
با هدف ارائه و معرفی منابع جدید کتابخانه؛
کتابدار کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت: سومین نمایشگاه تازه های کتاب با هدف ارائه و معرفی منابع جدید در محل این کتابخانه برپاشد.
همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی؛
مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) اسفراین از برپایی نمایشگاه کتب عاشورایی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم در این کتابخانه خبر داد.
کتابدار کتابخانه آیت‌الله مهمان‌نواز خبرداد؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت: 4 کتاب کودک توسط اعضای فعال این کتابخانه جمع خوانی و قصه خوانی شد.
با عنوان محرم «عاشورای حسینی»؛
مسابقه نقاشی با موضوع ماه محرم ویژه کودکان و نوجوانان در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید محمد ارغیانی شهر صفی آباد اسفراین برگزار شد.
همزمان با سومین هفته از ماه شهریور صورت می‌پذیرد؛
کتابخانه‌های عمومی کشور همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری ماه محرم، با برگزاری یکصد و هفتاد برنامه فرهنگی متنوع پذیرای اعضاء و تمامی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت عموی گرامی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیروان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
با حضور اعضای کودک ؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت: نخستین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای ویژه اعضای کودک این کتابخانه برگزار شد.
همزمان با فرارسیدن ماه محرم برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی آیت الله ذبیحی مایوان گفت: به مناسبت آغاز ماه محرم نمایشگاهی از کتاب‌ها و آثار عاشورایی برای معرفی و آشنایی اعضا در محل کتابخانه برپاشد.
گزارش کامل اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع گسترش بازتولید کتاب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتفاقاتی هستند که با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شده و می‌توان با گسترش دامنه این موضوعات به ترویج کتابخوانی در جامعه کمک کرد.
سیدعباس صالحی در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع گسترش بازتولید کتاب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتفاقاتی هستند که با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شده و می‌توان با گسترش دامنه این موضوعات به ترویج کتابخوانی در جامعه کمک کرد.
دبیرکل نهاد در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور گفت: جنگ فرهنگی نیز همچون جنگ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی همچنان ادامه دارد. اما به لطف و عنایت الهی و همت پاک جوانان این کشور و جوانان کشورهای اسلامی، آن که برتمامی این دشمنی‌ها پیروز می شود انقلاب اسلامی خواهد بود.
طی برگزاری مراسم اختتامیه؛
برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفتند.
مهدی رمضانی، در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به مشارکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در این دوره از جشنواره، از افزایش ۳۲ درصدی مشارکت عمومی نسبت به دوره گذشته خبر داد و این میزان مشارکت را در جشنواره‌های حوزه کتابخوانی بی‌سابقه عنوان کرد.
احمد مازنی در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد؛
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نهاد با برگزاری این جشنواره به عبارتی با یک تیر دو نشان را هدف گرفت؛ هدف اول دعوت مردم به مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و هدف دوم آشنای مردم با معارف دینی به خصوص معارف رضوی بوده است.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم شهریورماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور مسئولان و فعالان فرهنگی کشور؛
اختتامیه هشتمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ملی، با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی کشور، در مجموعه سرچشمه (شهدای هفتم تیر) تهران، آغاز شد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، ۱۷ شهریورماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دیدار با کتابداران خراسان‌شمالی عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور در دیدار با کتابداران استان خراسان ‌شمالی با اشاره به ویژگی‌های حرفه کتابداری، بر اهمیت و تاثیرگذاری ماندگار این حرفه، بر مراجعان به کتابخانه‌ها تاکید کرد.
صالحی در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد عنوان کرد؛
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سیر تحول کارکرد کتابخانه‌ها گفت: امروز کتابخانه‌ها به عنوان فرهنگسرای‌های اجتماعی مطرح هستند و به کتاب به عنوان کانون فرهنگ و تفکر توجه می‌کنند؛ به همین دلیل به کتاب محدود نمی‌شوند.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان شمالی، نماینده بجنورد در مجلس و مسئولان نهاد؛
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد آیت الله مهمان نواز، از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته دوم شهریورماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در نشست خبری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛
دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به مشارکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در این دوره از جشنواره، از افزایش ۳۲ درصدی مشارکت عمومی نسبت به دوره گذشته خبر داد.
همزمان با هفته دولت صورت می گیرد؛
همزمان با هفته دولت، ۱۷ کتابخانه عمومی شامل یک کتابخانه مرکزی و ۱۶ کتابخانه عمومی در روستاها و نقاط مختلف کشور توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افتتاح می شود.
همزمان با برگزاری آیین اختتامیه؛
هشتمین دوره جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی با معرفی و تقدیر از 73 نفر از برگزیدگان این مسابقه در خراسان شمالی به کار خود پایان ‌داد.
بخشی از برنامه‌های هفته نخست شهریورماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته نخست شهریورماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «غدیر»، «زیبا صدایم کن»، «عمود ۱۴۰۰» و «اسمش چیه» به عنوان منابع طرح کتاب خوان شهریورماه ۱۳۹۷ معرفی شدند.
در راستای تکریم و ترویج مطالعه و کتابخوانی صورت‌پذیرفت؛
مراسم تجلیل از نخبگان کنکورسراسری سال 97 که از اعضای موفق و فعال کتابخانه‌های عمومی شیروان هستند، در کتابخانه عمومی امام علی (ع) این شهر برگزارشد.
در سالروز شهادت پنجمین پیشوای امامت و ولایت، امام محمد باقر(ع) ؛
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه گفت: به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، کتاب «امام باقر(ع) از سری کتابهای زندگی چهارده معصوم » در محل این کتابخانه قصه گویی و مسابقه نقاشی از این کتاب برگزارشد.
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه برگزار می شود؛
همزمان با فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه و با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر برگزار می‌شود.
بخشی از برنامه کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت عید قربان تا عید غدیرخم اعلام‌ شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرا رسیدن عیدهای سعید قربان و غدیرخم از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
بخشی از برنامه‌های هفته پنجم مردادماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته پنجم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شیروان:
فرماندار شیروان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت:کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد فرهنگی از ارکان محوری توسعه کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج مطرح‌شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: مشارکت اعضای کتابخانه‌های شهرستان فاروج در بخش های مختلف هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار چشمگیر بوده و آمار آن قابل توجه است.
با حضور بانوان خانه‌دار دوینی ؛
مسئول کتابخانه عمومی وحدت روستای دوین شهرستان شیروان از برگزاری پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای این کتابخانه با حضور بانوان خانه‌دار این روستا خبرداد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی، از افتتاح کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز در تاریخ ۱۰شهریور ماه، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نمایندگان مجلس، مسئولان و چهره‌های فرهنگی استانی خبر داد.
مسئول کتابخانه عمومی ملاصدرا فاروج گفت: جلسات قصه گویی با هدف علاقه مند کردن کودکان به مطالعه و کتابخانه، بصورت هفتگی در بخش کودک این کتابخانه برگزار می شود.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم مردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد از تمدید مهلت اجرای فاز دوم فرایند انتخاب کتابدار نمونه تا ۲۸ مردادماه ۹۷ خبر داد.
با حضور اعضای کودک و نوجوان ؛
مسئول کتابخانه عمومیی شهدای زرد گفت:نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای ، نشست جمع خوانی کتاب «تنور» و کارگاه آموزش حفظ جزء سی قرآن کریم با حضور اعضای کودک و نوجوان در محل کتابخانه برگزارشد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی تأکیدکرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان که همزمان با سالروز تشکیل این نهاد انجام شد، گفت: تعامل کتابخانههای عمومی و جهاددانشگاهی زمینه آگاهی بخشی مطلوب به جامعه را فراهم می کند.
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور چهارمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب برگزار می‌شود.
با هدف تکمیل و تجهیز ۱۲ باب کتابخانه عمومی نیمه تمام در کشور انجام شد؛
بر اساس تفاهمنامه همکاری میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، ۱۲ باب کتابخانه‌ عمومی نیمه‌تمام در سطح کشور، تکمیل و تجهیز می‌شود.
در آستانه بهره برداری و افتتاح بزرگترین پروژه کتابخانه‌ای در خراسان شمالی صورت‌گرفت؛
معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سفری یک روزه به خراسان شمالی، با حضور در شهرهای بجنورد و آشخانه، از کتابخانه‌های مرکزی این دو شهر بازدید کردند.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم مردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم خبرداد؛
جلسه انجمن کتابخانه های شهر شوقان با حضور بخشدار، شهردار ،اعضای شورا ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن برگزار شد.
بيشتر
مسئول کتابخانه پیامبر اعظم(ص) گرمه از برگزاری طرح باشگاه صدتایی با انجام یک اردوی فرهنگی و تفریحی با حضور اعضای فعال این کتابخانه خبرداد.
همزمان با دهه اول محرم؛
همزمان با ایام سوگواری ماه محرم برنامه‌های فرهنگی ازجمله نشست کتاب‌خوان،نمایشگاه کتاب باعنواین عاشورایی و نشست جمع خوانی کتاب امام حسین(ع)درکتابخانه عمومی امام حسین(ع) روستای قره مصلی برگزارشد.
با انجام بازی‌های متعدد فکری؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنوردا گفت: دوشنبه‌های کودکانه در کتابخانه مرکزی بجنورد با استقبال بی نظیر اعضای کودک این کتابخانه رو به رو شد.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم شهریورماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی ؛
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مریم خواجه بعنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه معارفه شد.
همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی؛
مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) اسفراین از برپایی نمایشگاه کتب عاشورایی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم در این کتابخانه خبر داد.
کتابدار کتابخانه آیت‌الله مهمان‌نواز خبرداد؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت: 4 کتاب کودک توسط اعضای فعال این کتابخانه جمع خوانی و قصه خوانی شد.
با عنوان محرم «عاشورای حسینی»؛
مسابقه نقاشی با موضوع ماه محرم ویژه کودکان و نوجوانان در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید محمد ارغیانی شهر صفی آباد اسفراین برگزار شد.
با حضور اعضای کودک ؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت: نخستین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای ویژه اعضای کودک این کتابخانه برگزار شد.
همزمان با فرارسیدن ماه محرم برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی آیت الله ذبیحی مایوان گفت: به مناسبت آغاز ماه محرم نمایشگاهی از کتاب‌ها و آثار عاشورایی برای معرفی و آشنایی اعضا در محل کتابخانه برپاشد.
در راستای تکریم و ترویج مطالعه و کتابخوانی صورت‌پذیرفت؛
مراسم تجلیل از نخبگان کنکورسراسری سال 97 که از اعضای موفق و فعال کتابخانه‌های عمومی شیروان هستند، در کتابخانه عمومی امام علی (ع) این شهر برگزارشد.
در سالروز شهادت پنجمین پیشوای امامت و ولایت، امام محمد باقر(ع) ؛
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه گفت: به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، کتاب «امام باقر(ع) از سری کتابهای زندگی چهارده معصوم » در محل این کتابخانه قصه گویی و مسابقه نقاشی از این کتاب برگزارشد.
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه برگزار می شود؛
همزمان با فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه و با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر برگزار می‌شود.
بخشی از برنامه کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت عید قربان تا عید غدیرخم اعلام‌ شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرا رسیدن عیدهای سعید قربان و غدیرخم از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شیروان:
فرماندار شیروان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت:کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد فرهنگی از ارکان محوری توسعه کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 


ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کل
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 976959
تعداد بازديد از سايت: 205319075
تعداد بازديد زيرپورتال: 999181
اين زيرپورتال امروز: 459
در امروز: 83881
اين صفحه امروز: 444
وب سایت هاتمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما